Logo ZSP w Rogowie Opolskim
Dzisiaj jest 16.01.2021 
Strona główna Adresy ZSP
Godzina 12:45:41
Aktualności
Informacje o ZSP Nr3
Komunikaty szkolne
Kronika Szkoły
Koła zainteresowań
Osiągnięcia
Historie szkół
Z życia przedszkoli


Zespół Szkolno - Przedszkolny w Rogowie Opolskim

Na Opolszczyźnie w gminie Krapkowice prosperuje z powodzeniem Zespół Szkolno - Przedszkolny Nr 3 w Rogowie Opolskim (ZSP Nr3). Został on utworzony po reformie szkolnictwa w 2000 roku, wtedy też ze szkół podstawowych ośmioklasowych utworzono szkoły podstawowe sześcioklasowe i gimnazja. Długo zastanowiano się czy utworzyć w Rogowie Opolskim gimnazjum, jednakże ostatecznie został utworzony Zespół Szkolno - Przedszkolny. Obejmuje on edukacją trzy sąsiadujące ze sobą wioski: Gwoździce, Rogów Opolski i Dąbrówkę Górną. W każdej z tych miejscowości znajduje się jedno przedszkole. Dodatkowo w Rogowie Opolskim jest Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej, do której uczęszczają uczniowie klas I - III. Uczniowie klas IV - VI uczęszczają do Publicznej Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Górnej także wchodzącej w skład Zespołu.

Pierwszym dyrektorem ZSP Nr3 była Pani mgr Zdzisława Kloska. Kadencję swoją zakończyła 31 sierpnia 2007r przechodząc na emeryturę. Z dniem 1 września 2007 nowym dyrektorem został Pan mgr Leszek Felsztyński.

ZSP w Rogowie Opolskim
Dziś jest 16 dzień roku.
Imieniny:
Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Projekty Unijne w naszej szkole


„Akademia Przedszkolaka”
„Uczę się - aby być szczęśliwym”
"Wiedza+Kompetencje=Sukces"
„Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III SP”
"Przez więdzę i kulturę do rozwoju wsi"
"Szkoła Na Tak"
Pracownia komputerowa

Masz sugestie jak można ulepszyć tę stronę lub masz jakieś pytania!
Napisz do nas!!!

Informujemy że w roku szkolnym2011/2012 Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. przekazał dzieciom rozpoczynającym naukę w naszej szkole wyprawki w skład, których wchodzi plecak oraz piórnik z całym wyposażeniem.

Przydatne strony

Kuratorium Opole
OKE
WODIP
MEN

   
autor mgr Agata Knysz